<< <  Září 2017  > >>

• email: osk@mendelu.cz
  • web: osk.mendelu.cz

Politika kvality

Mendelova univerzita v Brně (MENDELU) vyhlašuje za účelem naplňování cílů definovaných v Dlouhodobém záměru vzdělávací a vědecké, výzkumné, vývojové a inovační, umělecké a další tvůrčí činnosti MENDELU a ve snaze o nastavení celkového systému řízení univerzity tak, aby umožňoval neustálé zlepšování, tuto Politiku kvality:

1. Posláním systému řízení kvality je definovat požadavky na kvalitu ve všech oblastech činnosti MENDELU. Je nástrojem pro vytváření podmínek k naplňování cílů kvality a k zajišťování neustálého zlepšování.

2. Zajišťování a péče o zvyšování kvality zohledňuje výzvy související s šíří disciplín, kterým se MENDELU ve svých aktivitách věnuje.

3. Prostřednictvím systému řízení kvality MENDELU vytváří podmínky pro rozvoj, naplňování potřeb a budování pocitu důvěry a loajality všech zainteresovaných stran, tj. zaměstnanců, studentů, absolventů, zaměstnavatelů, státní správy a široké veřejnosti.

4. Zaměstnanci, studenti a další zájmové skupiny jsou klíčovými přispěvateli k utváření univerzitních strategií a mechanismů v oblasti kvality a standardů.

5. Základem hodnocení a snahy o zvyšování kvality veškerých procesů je porovnávání vybraných ukazatelů vůči referenčním hodnotám zaměřené na hledání potenciálních zlepšení.

6. V rámci svého působení v mezinárodním prostoru klade MENDELU důraz na šíření dobrých praktik mezi partnery v rámci již existujících vztahů, a také na rozvoj a navazování nových partnerství, která budou k rozvoji kvality přispívat.

7. Politiku kvality a cíle kvality naplňují a respektují všechny součásti MENDELU. Na jejich naplňování se podílejí všichni její pracovníci. Přejímají tak odpovědnost za kontinuální zlepšování své součásti a celé instituce.

8. Politika kvality je součástí strategického řízení MENDELU a je zveřejněna všem zainteresovaným stranám.

9. Tato politika se promítá do praxe prostřednictvím systému řízení kvality, který je koordinován Radou pro vnitřní hodnocení MENDELU.

10. Veškeré politiky a procesy související s kvalitou a standardy jsou předmětem pravidelných revizí za účelem zajišťování souladu s jejich účelem a rychle se měnícím vnitřním i vnějším prostředím.

Brno, březen 2016

Dokument Politika kvality ke stažení ZDE.